Kérdése van? 06702378322
A cickafarokból számos bioaktív hatóanyagot sikerült kivonni már főzet készítésével. A cickafark szára, levele és virága többek között flavonoidokat, kumarinokat, alkaloidokat, szalicilsavat, terpéneket és tanninokat is tartalmaz.
Javítja az epe és gyomor működését. Enyhe vízhajtó hatása van.
Elkészítése: 1 db filter tasakot leforrázunk 0,5 l forró vízzel. majd 10 percig állni hagyjuk.
Cickafarkfű
A fészkesvirágzatúak családjába tartozik. Legelőkön, réteken, utak mentén gyakori, szürkészöld, évelő növény. Virágjának színe a fehértől akár rózsaszínbe hajló is lehet, és a napon fanyar illatot áraszt. Íze aromás, kesernyés. Csak a fehér virágú cickafark-fajok rendelkeznek gyógyhatással.
Gyógyhatásai, felhasználása:
Belsőleg:
Emésztőrendszeri zavaroknál is a cickafark gyulladás gátló, görcsoldó hatását használjuk ki. görcsös jellegű gyomor-, bél- és epebántalmaknál, gyomorhurutnál Nem hashajtó, mégis segíti a kiürülést, biztosítja a szabályos székelést. Szabályozza a belek motilitását, csökkenti a puffadást, javítja az étvágyat.
Keringés:
Vénás keringési zavarok, visszértágulás ellen is hatásos lehet, vérnyomáscsökkentő teák alkotórészeként is hatásos. Mivel az érgörcsöt is csökkenti, jó hatású lehet migrénes rohamban (főként, ha azt időjárási front váltotta ki, ilyenkor a teát jó melegen kell kortyolgatni), de kipróbálható angina pectoris kiegészítő kezelésében is.
Húgyutak: Gyulladáscsökkentő hatását hólyaghurut elleni teakeverékben hasznosíthatjuk. Ajánlják gyerekek éjjeli ágybavizelésére, ill. idős emberek inkontinenciáját is enyhítheti.
Külsőleg:
Fürdőkúra: Ülőfürdő formájában aranyeres panaszokra, petefészek-gyulladás, mióma kiegészítő kezelésére.
Kenőcs: szemgyulladásokra és bőrgyulladás esetén használható.
Összetétel: cickafarkfű.