Kérdése van? 06702378322
"Az emberi testekben megbúvó szervek - melyek csak a sebészek, no meg a kórboncnokok számára láthatóak - sok mindenről mesélnek. Mivel a száj kivételével, nem igazán bőbeszédűek, így megpróbálok szócsőként funkcionálni ezzel a könyvvel."
dr. Molnár Zsolt
Az emberi faj, akárcsak az állatok, azért volt képes sokasodni, mert jól alkalmazkodott a környezetéhez. A test mesél a múltról. Az elefánt sem a tükör előtt ücsörögve találta ki a mostani alakját, sőt az ember sem. A fajunkon megjelenő orr, teljesen "egyedi" az állatvilágban, pont úgy, ahogy az agyunk. Az emberi testnek levegőre, vízre, tápanyagokra van szüksége az egyéb külső környezeti tényezők mellett, az életben maradáshoz. Azok az egyedek, akik rosszul alkalmazkodnak az anyóshoz és más környezeti tényezőkhöz, könnyen megbetegszenek, kiszelektálódnak. Az emberek többsége szeretne hosszú egészséges életet éli, de ez csak akkor lehetséges, ha odafigyel a légzésére és a kajájára. Az emberi test nap, mint nap elmeséli, mit kíván, van, aki meghallja és akad, aki megbetegszik, majd kirostálódik. Ez a kis iromány némi segítség, esetleg egy kis gondolatébresztő lehet a témában.
A Grong-koa neves őslap bestseller listájának első helyezettje lehetett volna évszázadokig időszámításunk előtt 20000-ben. De akkortájt kőnyomatos még nem volt, de még krónikus betegség sem, csak kardfogú. Ma meg nincs kardfogú, de cserébe rengeteg idült nyavalya, no meg bestseller lista....
A szerző