Kérdése van? 0620927496
Allergén anyagokkal történő érintkezés hatására a szervezetünk olyan erős immunválaszt adhat, amely hisztaminfelszabadulással* járó, komplex gyulladásos folyamatokat indít el. Ezek pedig a legkülönbözőbb tünetekben nyilvánulhatnak meg, például:
…és a lista messze nem teljes!
Ezért, ha az allergiás reakciók visszaszorításáról van szó, akkor átfogóbban érdemes kezelni a helyzetet.
A WTN AllergeNIXTM jelentősen szélesebb működési hatásspektrummal rendelkezik, mint a legtöbb hasonló célú termék a piacon. Többek között annak is köszönhetően, hogy az allergiás tünetekre igazán ható, hatékony ám drága összetevők is benne vannak a termékben (pl. szulforafán, rutin stb).
Az allergiás reakciók hisztaminfelszabadulással járó folyamatok. Hisztamin szabadul fel a gyulladás akut fázisában (java részt a hízósejtekből), és a túlérzékenységi (allergiás) reakciókban is.A szervezetben megbújó krónikus gyulladások már önmagukban is emelik a szervezet hisztamin szintjét, ami például pollenszenzonban, pollenérzékenyeknél csak olaj lehet a tűzre.
Emiatt nagyon fontosnak tartottuk, hogy a gyulladást mérséklő antioxidánsok mellett, a hisztamin felszabadulást gátló és a hisztamin bontás melléktermékeinek kivezetését támogató hatóanyagok, együtt kerüljenek a termékbe, ezzel támogatva az immunrendszert.
A tünetek mérséklésének és a hatékony helyzetkezelésnek több támpillére van:
A legtöbb allergia tüneteinek enyhítésére létrehozott termékben elhanyagolt alterület, de a szervezetünk tehermentesítése szempontjából igen fontos, hogy a hisztaminlebontás során képződő káros vegyületeket (hidrogén-peroxid és ammónia) semlegesítsük! Erre az általunk ismert anyagok közül a brokkoliból kivont szulforafán a leghatékonyabb.
Szulforafán (brokkoliból)
Kvercetin (japánakác virágzatból)
Nagy csalán koncentrátum 5:1
A csalánkoncentrátum esetében minél szélesebb spektrumú kivonatot érdemes használni, ezért a nagyon koncentrált termékek hatásfoka elmarad a kevésbé koncentráltaknál (pl. 5:1 hatékonyabb, mint a 100:1).
Luteolin
Rutin (japánakác virágzatból)
Bromelain enzim (ananászból)