Kérdése van? 06702378322
Miért lett a WTN folát krémből WTN Folát csepp?
Ezúton is köszönjük a WTN Folát krémet használó kedves vásárlóink visszajelzéseit, miszerint a krém felkenése kényelmetlen és hosszú ideig tartó folyamat volt, főleg azoknál, akik egy pumpánál többet kellett használjanak. A krém helyett, egy gyorsan alkalmazható, de az előző termék hasznosulási hatékonyságát mindenképpen megőrző formát választottunk. Ezért nem került kapszulába a folát! A WTN Folát csepp nyelv alá cseppentve azonnal hasznosul, alkalmazása könnyebb és kényelmesebb azoknak is, akik nagyobb mennyiséget szeretnének használni.
A folsav és a folát
A folsavat és a folátot gyakran egymás szinonímájaként emlegetik, azonban ez nem teljesen állja meg a helyét.
A folsav a B9-vitaminnak egy szintetikus formája, míg a folát az ételekben is megtalálható, természetes forma. Fontos különbséget tenni a kettő között: a folát egy biológiailag aktív forma, így a szervezet könnyebben és gyorsabban tudja hasznosítani, ellentétben a folsavval, amely egy inaktív forma, amelynek az átalakítása aktív foláttá időigényes. A folsav-folát átalakulás egy enzim segítségével képes megvalósulni, amely átalakulás során a hasznos vitamin forma jelentős része elveszik.
Európában a lakosság jelentős része (40-45%) azonban érintett az úgynevezett MTHFR génmutációban. Az MTHFR gén a folsav-folát átalakítását katalizáló enzim működését szabályozza. Az MTHFR mutáció következményeként az adott szervezet nem tudja hatékonyan átalakítani az inaktív vitamint aktív vitamin formává, így megnő a szív-, és érrendszeri megbetegedések esélye.
Ha a szervezetünkben minden rendben van, a folsav mintegy 50%-át tudjuk aktív, folát formává alakítani, a fennmaradó 50% a vérben kering. A vér megemelkedett folsavszintjének hatására megemelkedik a homocisztein szint is. A magas homocisztein szint károsíthatja az artériákat, gyulladásos folyamatokat indít el, ezáltal plakkok, lerakódások keletkeznek az ér belső felszínén, amely szűkíti az erek átmérőjét. Az érszűkület következében pedig kialakulnak a szív-, érrendszeri megbetegedések. A homocisztein szint minden szervezetben növekszik, ha fehérjét (pl. húst, hüvelyest, azaz metionin tartalmú aminosavat) fogyasztunk, így átalakítása és lebontása létszükséglet.
A folát fontos szerepet játszik a sejtek anyagcserefolyamataiban, az idegrendszer működésében, a DNS szintézisben, a sejtosztódási folyamatokban és a B12-vitaminnal együtt hozzájárul a sejtek oxigénellátásáért is felelős vörösvértestek képzéséhez. Gyermekvállalás előtt álló nők esetében alkalmazása javíthatja a petesejtek minőségét, támogathatja a peteérés folyamatát, várandósság alatt pedig csökkentheti a velőcsőzáródási rendellenesség, az alacsony születési súly, a növekedésbeli elmaradás és a koraszülés esélyét.
Közvetlenül várandósság előtt és várandósság alatt nehezebb teljesíteni a megfelelő folát bevitelt. Nőgyógyásszal egyeztetve, szükséges lehet minimum 400 mcg, de inkább 800-1000 mcg jó minőségű folát pótlása.
Milyen esetekben esszenciális a folát kiegészítés?
Miben előremutató a WTN terméke?