Kérdése van? 06702378322
Multivitamin készítmény, nagy dózisú és aktív vitaminformákkal, kiváló biohasznosulású ásványi anyagokkal és nyomelemekkel kifejezetten azok számára, akik szeretnék leegyszerűsíteni a napi vitaminpótlásukat.
Fontos: WTN Multivitamin komfort magnéziummentes termék, ezért használatát javasoljuk magnéziummal kiegészíteni. Kompromisszumos megoldásként, csak így magnézium nélkül férhettek bele a WTN Multivitamin Komplex kiváló hatóanyagai napi 3 kapszulába.
Fogyasztói igények hívták életre
Közel ezer WTN Multivitamin Komplex és WTN Baba-Mama multivitamin vásárlót hívtunk fel, és nagyon sok esetben kaptuk meg azt visszajelzésként, hogy ugyan több szempontból érezték a jótékony hatását a szedett termékeknek, de nagyon bonyolultnak találták szedését és sokallták a napi kapszulamennyiséget, ezért olykor időszakosan, vagy végleg váltottak egy egyszerűbb, illetve kevesebb kapszulás verzióra. Néhányan megjegyezték, hogy a termék túl drága.Nem szeretnénk változtatni a WTN Multivitamin Komplex és WTN Baba-Mama multivitamin összetételén, csak azért, mert sok kapszulát kell naponta bevenni. Nyilvánvalóan azért ilyen, „sok kapszulás”, mert minden benne van kellő mennyiségben és formában.Ebben a termékleírásban (lentebb) példákkal is érzékeltetjük, hogy ha jó minőségű alapanyagokat akarunk használni, márpedig csak azt szeretnénk, akkor azok bizony sok fizikai helyet foglalhatnak el a kapszulákban.
Ennek ellenére megalkottuk a Multivitamin komfort-ot, ami véleményünk szerint jó minőséget képvisel. Ugyanakkor a WTN Multivitamin Komplexhez képest egy kompromisszumos megoldásnak tekintjük.
A tapasztalataink azt mutatták, hogy sok esetben a fogyasztók két dolgot szeretnének egy multivitamint illetően:
1. Legyen minél olcsóbb.
Ennek eléréséhez a gyártók gyakran kihagyják vagy nagyon kis koncentrációban használják a drágább összetevőket, hogy csökkentsék az önköltséget és következésképpen a fogyasztói árat. Így bár ráírhatják és rá is írják a csomagolásra, az adott összetevőtől várt hatás nem mindig érvényesül, hiszen nincs belőle elég a termékben. Például a K2-vitaminból az ajánlott koncentráció 100 mcg/adag (de legalább 75 mcg/adag).Mi ebben nem kötöttünk kompromisszumot, ezért a WTN Multivitamin komfort 100 mcg/adag K2-vitamint tartalmaz, hogy biztosítsa a megfelelő hatást.
2. Legyen minél egyszerűbben, kényelmesebben használható.
Ennek eléréséhez gyártói oldalról ki kell hagyni azt, ami sok helyet foglal el a kapszulákban, pl. a magnéziumot. A jó minőségű magnézium foglalja el ugyanis a legtöbb helyet egy multivitaminban. Erre a gyártók nem szokták felhívni a figyelmet, de mi ezzel máshogy vagyunk.
Vannak olyan termékek is szép számmal a piacon, amelyek gyenge biohasznosulású magnéziumformákat tartalmaznak, amelyek kevesebb helyet foglalnak el a kapszulákban. Ez kényelmesebbé teszi a multivitaminok használatát (kevesebb kapszulát kell bevenni), és lehetővé teszi, hogy a címkén feltüntessék a magnézium jelenlétét, bár ezek a magnéziumformák nagyon gyengén hasznosulnak a szervezetben.
Mi az első megoldást választottuk, így válhatott csak a termék „kényelmes használatúvá”. Hozzá viszont mindenképpen ajánljuk a magnézium pótlását, amire a WTN Magnézium komplex krém vagy a WTN Magnézium-biszglicinát is tökéletes megoldás lehet.
A WTN Multivitamin komfort ugyan egy kompromisszumos megoldás a saját értékeinket tekintve, de más multivitaminokkal összehasonlítva még mindig igen jelentős a minőségkülönbség. Továbbra is elkötelezettek vagyunk a bioaktív formájú vitaminformák használata mellett annak ellenére, hogy ezek sokkal drágábbak.
Ha olcsó, de jó multivitamint szeretnél akkor a WTN Multivitamin komfortot válaszd, ha pedig nagyon jó multivitamint akkor maradj a WTN Multivitamin Komplexnél.
A WTN Multivitamin Komplexhez képest a WTN Multivitamin komfort esetében:
Tehát az utolsó 3 pontban megnevezett anyagok önmagunkban legalább 5-6 kapszulát kitöltenek, és még a vitaminok és a nyomelemek nincsenek sehol.
A kényelmesebb adagolás miatt, kompromisszumos megoldásra kényszerültünk, ezért a WTN Multivitamin komfort nem tartalmaz magnéziumot, így érdemes azt számodra megfelelő formában pótolni.
Magnéziumpótlásban segítségedre lehet a WTN Magnézium komplex krém vagy a WTN Magnézium-biszglicinát.
Míg a magnézium-biszglicinát általánosságban egy igazán kiváló, jól és könnyen hasznosuló magnézium forrás, még érzékeny emésztőrendszerrel is mellékhatás nélkül használható. Megjegyzés: oxalát-érzékenység fennállásakor nem javasolt.
A WTN Multivitamin komfort nem tartalmaz kalciumot, vasat és mangánt, melynek okai a következők:
Kalcium: a kalciumhiány mögött gyakran D-vitaminhiány állhat. A hiányállapotok megelőzése érdekében célszerű a kalcium felszívódását támogatni (kalciumpótlás helyett) D3-, K2-, A-vitamin, magnézium pótlásával, optimális gyomorsav biztosításával, és elegendő minőségű és mennyiségű testmozgással.Azonban, ha a kalcium pótlás valóban szükséges (pl.: menopauza, tejfehérje-allergia), akkor mindenképpen jó minőségű, szerves formájú kalciumot érdemes választani (pl.: kalcium-biszglicinát, kalcium-malát).
Vas: a termékfejlesztés során figyelembe vettük azokat a kutatásokat, amelyek a vastöbblet káros hatásaira hívják fel a figyelmet. Ezért úgy véljük a vaspótlást nem való mindenkinek.
Mangán: osztjuk azt a véleményt, miszerint a természetes és változatos étrend mellett ritkán vagy egyáltalán nem alakul ki mangánhiány, mivel a napi mangánszükséglet (2-3mg) növényi élelmiszerek, halak, kagylók, különböző magvak fogyasztásával könnyen fedezhető. A mangán túladagolás, toxicitás viszont kellemetlen állapotokat, főleg idegrendszeri tüneteket, betegségeket okozhat. Emiatt úgy véljük, ha egy multivitamin tartalmaz mangánt is, az inkább kockázati tényező, mint előnyös tulajdonság.
A fejlesztés során a következő lektorált szakirodalomból merítettünk.
[ABH 2020] – American Bone Health: Problems with Calcium Supplements, 22, 01, 2020.
[Anderson 1997] – Anderson, A., R., Cheng, N., Bryden, A., N., et al.: Elevated intakes of supplemental chromium improve glucose and insulin variables in individuals with type 2 diabetes, Diabetes, 11, 1997.
[Avery 2018] – Avery, Joseph C. and Peter, R. Hoffmann: Selenium, Selenoproteins, and Immunity, Nutrients, 10, 01, 09, 2018.
[Chollet 2001] – Chollet, D., Franken, P., Raffin, Y., et al.: Behavior Genetics, 2001.
[Christakos 2012] – Christakos, Sylvia, Dhawan, Puneet, Porta, Angela, et al.: Vitamin D and Intestinal Calcium Absorption, Mol Cell Endocrinol, 05, 12, 2012.
[Davis 2007] – Davis, D., C., Dwyer, T., J.: The ‘sunshine vitamin’: benefits beyond bone?, J Natl Cancer Inst, 30, 10, 2007.
[Durlach 2004] – Durlach, J., Pagès, N., Bac, P., et al.: Magnesium research: from the beginnings to today, Magnes Res, 09, 2004.
[Ghani 2019] - Ghani, A., M., S., Goon, A., J., Azman, N., E., H., N., et al.: Comparing the effects of vitamin E tocotrienol-rich fraction supplementation and α-tocopherol supplementation on gene expression in healthy older adults, Clinics, 11, 03, 2019.
[Grossmann 2010] – Grossmann, E., R., Tangpricha, V.: Evaluation of vehicle substances on vitamin D bioavailability: A systematic review, Mol Nutr Food Res, 08, 2010.
[Leahy 2017] – Leahy, L., G.: Vitamin B Supplementation: What's the Right Choice for Your Patients?, Journal of Psychosocial Nursing and Mental Health Services, 01, 07, 2017.
[Makpol 2011] - Makpol, S., Durani, W., L., Chua, H., K., et al.: Tocotrienol-rich fraction prevents cell cycle arrest and elongates telomere length in senescent human diploid fibroblasts, Journal of Biomedicine & Biotechnology, 30, 03, 2011.
[Maresz 2015] – Maresz, K.: Proper Calcium Use: Vitamin K2 as a Promoter of Bone and Cardiovascular Health, Integr Med (Encinitas), 02, 2015.
[McCabe 2013] - McCabe, M., K., Adams, A., M., Holden, M., R.: Vitamin K Status in Chronic Kidney Disease, Nutrients, 07, 11, 2013.
[Niwattisaiwong 2017] – Niwattisaiwong, S., Burman, D., K., Li-Ng, M.: Iodine deficiency: Clinical implications, Cleve Clin J Med., 03, 2017.
[Nuru 2018] – Nuru, M., Muradashvili, N., Kalani, A., et al.: High methionine, low folate and low vitamin B6/B12 (HM-LF-LV) diet causes neurodegeneration and subsequent short-term memory loss, Metab Brain Dis., 09, 08, 2018.
[O’Neal 2015] – O’Neal, S. L., & Zheng, W.: Manganese Toxicity Upon Overexposure: a Decade in Review, Current environmental health reports, 2015.
[Reddy 2017] – Reddy, P., Edwards, R., L.: Magnesium Supplementation in Vitamin D Deficiency, Am J Ther, 2017.
[Solomons 2001] – Solomons, N., W.: Dietary sources of zinc and factors affectingits bioavailability, Food and Nutrition Bullettin, 22, 2, 138-154, 2001.
[Szili 2016] – Dr. Szili, B.: A Magyar Osteoporosis és Osteoarthrológia Társaság állásfoglalása a K2-vitamin csontanyagcserére gyakorolt hatásairól, 19, 02, 2016.